Mamy 20 kwietnia, więc zgodnie z obietnicą spieszymy z informacją, co czeka Was w maju. A zatem:
1. BIEGAMY!
Najważniejsza informacja jest taka, że będziecie mogli pobiegać po Beskidzie Niskim w dniach 15-16 maja. Forma przedsięwzięcia będzie możliwie zbliżona do tego, do czego jesteście przyzwyczajeni na Łemkowynie, ale oczywiście nie wszystko uda się zachować bez zmian. Z najważniejszych rzeczy, które ulegną zmianie:
- starty odbywać się będą w grupach 4-osobowych, co 30 sekund, kolejność wg rankingu ITRA,
- na punktach nie będzie samoobsługi ani możliwości konsumpcji, zabieracie jedzenie wydane przez wolontariuszy i konsumujecie po drodze,
- nie będzie możliwości spania na punktach (wiemy, że może to być dotkliwe dla uczestników ŁUT 150, ale w obecnych realiach jest to niestety zbyt ryzykowne),
- nie będzie centralnego biura zawodów w Krośnie – biura zawodów będą w miejscowości startu każdej z tras,
- meta – rezygnujemy z koncertu, hucznych dekoracji i pozostałych atrakcji. Zrezygnować musimy także z noclegów w szkole, namiocie oraz prysznicy na mecie. Depozyt, toaleta, jedzenie na wynos oczywiście zostaje.
Powyższe rzeczy najbardziej dotkną zawodników ŁUT 150, dlatego tu szczególnie mocno sugerujemy przemyślenie logistyki startu, wybranie Komańczy jako miejsca noclegu, a może i zabranie własnego suportu.
2. RAMOWY HARMONOGRAM:
Łemko Trail 30 – biuro (Puławy Górne) sobota po południu, niedziela rano, start: niedziela 16.05.2021 g. 9:00-10:00
Łemko Maraton 48 – biuro (Iwonicz-Zdrój) piątek po południu, sobota rano, start: sobota 15.05.2021 g. 7:00-8:00
Łemkowyna Ultra-Trail® 70 - biuro (Chyrowa) piątek po południu, sobota rano, start: sobota 15.05.2021 g. 9:00-10:00
Łemkowyna Ultra-Trail® 100 - biuro (Krynica-Zdrój) piątek od południa, start: sobota 15.05.2021 g. 2:00-2:30
Łemkowyna Ultra-Trail® 150 - biuro (Krynica-Zdrój) piątek od południa, start: sobota 15.05.2021 g. 1:00-2:00
3. AUTOBUSY
Bilety na autobusy udostępnimy do zakupu w tym tygodniu. Niestety ceny nie będą takie jak w latach ubiegłych – w autobusach wciąż obowiązuje limit 50% miejsc, co podraża każdy kurs dwukrotnie.
4. REGULAMIN
Szczegółowy regulamin po zmianach opublikujemy w ciągu 2 najbliższych dni – tam znajdziecie odpowiedzi na większość pytań, które póki co pozostają bez odpowiedzi.
5. REZYGNACJE
Osoby chcące zrezygnować z tej formy wiosennej Łemkowyny będą miały czas do 26 kwietnia włącznie. Do tego dnia będzie możliwość wygenerowania vouchera w systemie zapisów (instrukcja tuaj: http://www.ultralemkowyna.pl/images/dokumenty/instrukcja_vouchery.pdf ). Voucher będzie uprawniał do startu w naszych imprezach (poza Łemkowyną także Maraton Wigry oraz Szuter Master) do końca 2022 roku.
6. DODATKOWE ZAPISY
Będą możliwe począwszy od czwartku 22.04.2021 (g. 19:00) do 26.04.2021 (g. 23:59) w ramach dostępnych limitów.
7. COVID-19
Pamiętajcie jednak, iż fakt organizacji tego przedsięwzięcia nie świadczy o tym, że całe zagrożenie pandemii mamy za sobą. Apelujemy do każdego z Was, by sam ocenił swoją sytuację, możliwość ewentualnego zarażenia siebie oraz swoich bliskich. Uprzedzamy też, że do kwestii sanitarnych będziemy podchodzić przynajmniej tak drobiazgowo, jak do kontroli wyposażenia w latach ubiegłych. W miejscach wzmożonych kontaktów (biuro, start, punkty, meta) będziemy wymagali maseczek, dezynfekcji dłoni oraz trzymania dystansu. Jeśli zatem liczycie na weekend wolności od wszelkich ograniczeń, to lepiej zaczekać na to jeszcze jakiś czas. Będziemy bezpieczni tylko współdziałając.
fot. Manuel Uribe Photography
model Fotografia Piotr Oleszak